Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
Портрет українського айтішника

Портрет українського айтішника

Розробка програмного забезпечення досить складний процес, який складається з безлічі етапів і наявності програмного забезпечення для розробки ПЗ на різному етапі. Так само важливим при цьому буде наявність грамотних архітекторів та бізнес-аналітиків. У сьогоднішній статті ми спробуємо розібратися хто ж такий типовий ІТ-спеціаліст.

У порівнянні з минулим роком значних змін не помічено, що говорить про те, що сфера інформаційних технологій є стабільною.


Що стосується віку фахівців інформаційних технологій, то тут немає особливих змін. Люди до 25 років працюють верстальниками, фахівцями безпосередньо не зайняті написанням коду, девелоперами або дизайнерами. Більшість керівного складу становлять люди за 35.

Якщо порівнювати з минулим роком, то кількість представників прекрасної статі в сфері інформаційних технологій збільшилася з 2%, до 20% від загального числа. Більше половини з них працюють в IT менше двох років. Ймовірно, частка жінок в інформаційних технологіях зростає швидше, ніж показують результати дослідження.

Жінки в ІТ частіше займають посади тестувальників – 26%, розробників ПЗ – 23% і нетехнічні спеціальності – підбір персоналу, піар і продажу (21%).

Близько 66% українських айтішників проживає в Києві, Харкові та Львові. Хоча кількість айтішників в Києві поступово знижується (3% - 17 рік, 2% - 16 рік і 1% у 15 році).

Найменш задоволені своєю заробітною платою опитані зі східних областей України. У столиці, Львові та Одесі більше задоволених своєю заробітною платою айтішників.

Робота

Близько 50% опитаних працюють розробниками. В середньому український айтішник – це молода людина у віці 21-30 років з вищою технічною освітою і працює в аутсорсингу.

У поточному році частка Junior developerов не змінилася.


Кожен другий Middle developer має стаж від трьох до п'яти років, а Senior Developer від п'яти до десяти. 43% Team Lead мають досвід 10 років.


65% Junior Developerо в вибрали інформаційні технології з-за високих зарплат. Однак для Senior Developerов і TeamLeaderов заробітну плату, як важливий фактор згадали лише 37%.

Junior Developerы і Middle Developerы вибирають роботу в сфері інформаційних технологій для переїзду за кордон частіше інших – 29% і 22%. Однак лише 14% Senior Developrов замислюються про переїзд, обираючи професію.

Є і менш поширені відповіді: «Цікаво ходити», «Люблю математику і символьні системи», «Завжди є куди розвиватися», «Вибрав ІТ до високих зарплат» та ін.

Айтішники воліють працювати в компаніях-розробниках, їм мало цікава робота в компаніях чия сфера діяльності безпосередньо не пов'язана з ІТ.

Кожен п'ятий айтішник працює на удаленке, в той час, як у компаніях-розробниках на аутсорсингу працює кожен 20-й.


Менше за всіх працюють фрілансери, а найбільше керівники вищої ланки і дизайнери.

У багатьох дизайнерів і девелоперів є власні проекти. Системні адміністратори поки тільки планують створювати свої проекти, а тестери і аналітики займаються тільки своєю роботою.

Більше 50% девелоперів і тестувальників через 5 років хочуть зайняти посади керівників проекту або старшого розробника. Менеджери проектів хочуть потрапити в число керівників вищої ланки. В той час, як топи не хочуть змін у своїй кар'єрі (лише 14% хочуть створити власний проект).

Освіта

Диплом про вищу освіту є у 89% жінок і 81% чоловіків.

60% опитаних працюють девелоперами і тестерами, не маючи вищої освіти.

40% розробників програмного забезпечення і тестувальників володіють англійською на рівні вище середнього, а вільним володінням можуть похвалитися лише 8%.

Найгірші показники володіння англійською у верстальників, а найкращі у керівників вищої ланки.

Інформаційні технології як хобі вже не так привабливі і опустилися на третє місце. Все більш популярними стають прогулянки та читання.

Кожен четвертий фахівець з сфери інформаційних технологій не відвідує спортивні заняття. Лише половина воліє прогулянки на вулиці. Ходять до роботи пішки близько 15% тих, хто не захоплюється спортом.


Спортивні, як і в минулому опитуванні – аналітики, а найменш нерухомі системні адміністратори.

За даними дослідження фахівці інформаційних технологій успішно боряться з шкідливими звичками – показники знизилися на 6-12 відсотків.

Однак є варіанти, які насторожують: «соціальні мережі», «переїдання», «схильність до суперечок», «бажання тотального контролю», «недосип», «депресивні стани», «залежність від інтернету», «лінь».


ІТ-фахівці знизили споживання чаю і кави і стали більше пити води.

Серед інших варіантів можна побачити: енергетичні напої, соки, газовані напої та алкоголь.