Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
Figma або Photoshop: що вибирають дизайнери?

Figma або Photoshop: що вибирають дизайнери?

Figma проти Photoshop.PNG

Будь-який веб-дизайнер може скористатися в роботі, як мінімум, кількома інструментами (Adobe XD, Sketch, Illustrator, WebFlow та ін.). Але суперечки в професійному середовищі, найчастіше, виникають через застосування Photoshop і Figma. Хтось вважає саме Photoshop тією основою, без якої не обійтися фахівцям. Інші стверджують: для повноцінної роботи достатньо Figma. Хто правий і на чому грунтується такий вибір? Давайте розберемо ключові моменти цього «протистояння» двох програм, вирішивши, яку все-таки має сенс вибрати.

1609850191_maxresdefault.jpg

Про переваги, що надаються Photoshop

 1. Ідеально підходить для використання растрової графіки. В принципі, Photoshop і створювався, щоб ретушувати фотографії. Це робить зручною реставрацію фотографій, рішення допомагає переводити ч/б зображення в кольорове. Спрощується обробка фотографій. Тобто якщо в роботі передбачається використання значного числа фото, то без Photoshop точно не обійтися.
 2. З'являється можливість створення складних креативних макетів. Photoshop надає дизайнерові можливість застосовувати готові зображення з фотостоков і обробляти їх при необхідності. Можна вирізати тварин і людей, змінити фон і кольорові гами, швидко сформувати цікаві колажі. Вивчивши навіть ази «фотошопа», можна перетворити найпростішу картинку в істинний шедевр - причому дуже швидко.
 3. Програма знайома і розробникам, і більшості замовників. Для людей, далеких від дизайну, Photoshop - це щось, чого дійсно можна довіряти. «Стара перевірена» програма, що дозволяє створювати макети .psd - це класика. Знайти ж розробника, який би діяв поза цим формату, куди складніше.

Про те, чому деяким не подобається Photoshop

 1. Непростий у вивченні. Це складна програма, що має масу нюансів. Насправді, її «підкорюють» місяцями і навіть роками. Але, якщо все-таки освоїти Photoshop, буде значно простіше освоїти інші.
 2. Проблеми, що виникають при роботі з векторними зображеннями. У програмі отрисовать іконки, різні форми, фігурки та ін. Але реалізувати ці завдання непросто. Ті ж самі деталі можна створювати і при використанні інших інструментів таких як  CorelDRAW Graphics Suite , а після завантажити результати в Photoshop і доопрацювати макет.

Screen-Shot-2018-11-19-at-8.43.27-PM.png

Переваги Figma

 1. Можливість роботи над макетом в команді. Це дуже зручно, якщо мова йде про спільну діяльність. Функція схожа на те, що пропонує Google Workspace - дизайнери вказані, кожен має свій курсор. Там, де необхідно поспілкуватися один з одним, це можна здійснити це безпосередньо в рішенні - без використання додаткового функціоналу. Але, якщо робота ведеться без залучення колег, дана функція так і залишиться незатребуваною.
 2. Роботу можна вести, не встановлюючи програму. І це чудово - особливо якщо в розпорядженні фахівця стара техніка, а придбати нову немає можливості в принципі. Правда, програма буде все ж сповільнювати роботу - навіть коли використовується десктопна версія. У разі якщо даний варіант здасться неприйнятним, краще встановити інструмент на ПК, що надасть широкі можливості дизайнерові.
 3. Наявність функції «Компоненти». І це очевидна перевага. У чому воно полягає? Все просто: можна змінювати елементи, що повторюються, при цьому не зачіпаючи кожен. Наприклад, зроблений значок, який буде розташовуватися на кожній сторінці макета, але раптом ви вирішили змінити його колір. Використовуючи Figma досить вибрати функцію «Компоненти» і призначити таким початковий елемент, а після створювати копії. Тоді, якщо потрібно буде щось поміняти, правку можна буде внести лише в один значок - все інше відбудеться автоматично. Така функція присутня і в Photoshop - вона називається «Смарт-об'єкти». Але можливостей надається куди менше, а тому зручною її не назвати.
 4. Зручність роботи з векторними зображеннями. А ось в цьому випадку дрібні детальки, іконки та ін. Будуть мати якість вище, ніж у створених в «фотошопі». Видимі пікселі відсутні, і картинка не погіршується навіть якщо її наблизити.
 5. Присутній векторна мережу, при використанні якої легко пересуваються не просто точки, а навіть лінії, при цьому не порушуючи геометрії. При використанні інших варіантів програм з подібними діями у дизайнерів виникають труднощі.

Що народжує негативні враження про Figma

 1. Без установки і при відсутності інтернету зробити що-небудь не вийде. Якщо користувач вирішив обійтися без завантажити програму, потрібно бути готовим до того, що будь-які проблеми з підключенням стануть причиною блокування доступу до Figma. У тих, хто що-небудь робив в даний момент, робота не збережеться.
 2. Програма підходить лише для створення сайтів з нескладним дизайном.
Висновки:

Безумовно щоб працювати в фотошопі потрібно трошки повчитися і без знань в Photoshop створювати якісні креативні макети, швидше за все не вийде, плюс потрібні растрові зображення, а іноді їх непросто зібрати. Ну а якщо ваш замовник схильний до мінімалізму, не чекає редагування фото, то Figma може виявитися непоганою альтернативою.

Що вибирають професіонали? Обидві програми корисні і важливі. Але ще до початку роботи над проектом має сенс визначитися з уподобаннями і з'ясувати, що має бути зроблено. В ідеалі потрібно розуміти не просто можливості Figma і Photoshop, але і володіти рядом інших програм. Це дасть можливість фахівцеві реалізувати найнесподіваніші ідеї. Якщо у вас немає ресурсів використовувати багато програм, то тоді однозначну відповідь  Adobe Photoshop