Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
Windows Server проти Linux - що краще для віртуального сервера в 2021 році

Windows Server проти Linux - що краще для віртуального сервера в 2021 році

Вибираючи серверну операційну систему у нас часто виникає питання а що краще вибрати? Windows server, який надає безліч функцій, але за які ви платите або Linux який має відкритий вихідний код і безкоштовно надає користувачам, але є і панцерні версії для бізнесу. І в сьогоднішній статті ми постараємося розібратися в цьому питанні і розставити всі "крапки над І"

aec184622ebe4bc3eb309e8299c987cd.jpg

На даний момент є всього 2 напрямки розвитку серверних операційних систем . Це Linux і традиційна Windows Server . Ось тільки що краще з цих дистрибутивів і серверної ОС від Microsoft , ніхто не знає. З одного боку, серія Server від MS вже існує чи не 15-20 років. З іншого ж боку, дуже часто перевага віддається саме системам працюючим на Linux . Особливо, якщо це стосується серверного обладнання.

Windows Server

Зрозуміло, традиційна версія Windows відома користувачам по всьому світу. Саме її і мають на увазі, коли говорять про звичайний десктопном виданні в більшості випадків. Втім, для роботи з серверної інфраструктурою і налагодження документообігу, сьогодні існує кілька спеціальних версій. Це лінійка Windows Server. Перша версія була запущена в 2003 році, а остання в 2019. Ми займалися постачанням серверів з усіма версіями операційної системи сімейства Windows Server. Це видання :

 1. 2003.
 2. R2.
 3. 2016.
 4. 2019 .

На сьогоднішній день по політиці ліцензування Microsoft, купуючи Windows Server 2019 ви можете використовувати і більш старі версії продукту. Це може бути застосовано в тих випадках (це стосується Windows Server 2003) коли необхідна підтримка корпоративної інфраструктури, збудованої на застарілій нині XP . Так, навіть на сьогоднішній день операційна система XP, яку позбавили підтримки вже дуже давно, використовується повсюдно.

ws-2019.png

З виданнями WS 2008 (вона ж R2) і 2016 ситуація точно така ж. Вони відмінно поєднуються з уже застарілим ПО, і застосовуються сьогодні.

 Переваги серії серверних операційних систем досить очевидно. По-перше , варто розуміти що вся серія Windows спирається на зручність адміністрування . Крім того, для Windows Server вже давно розроблено велику кількість програм, утиліт . Накопичено великий масив даних, інструкцій і мінлива.

Ця перевага, особливо для екосистеми великої компанії. Адже повсюдно використовуються елементи ядра систем Microsoft або використовуються бібліотеки. Обійтися без використання серверів з розгортанням WS просто не вийде. Адже інтегрувати програмні рішення і окреме ПО без використання Windows Server на масштабах великої компанії просто не вдасться. Отже, доведеться використовувати обладнання під керуванням Server. Ви можете і "винаходити", що спричинить за собою витрати "космічного" рівня.

 Не варто забувати і те, що для забезпечення працездатності інфраструктури під Windows традиційно використовується технологія віддаленого управління RDP (збудована на однойменному протоколі). Все це дозволяє забезпечити користувачам доступ до будь-якій програмі на сервері, і уніфікувати систему для простоти її експлуатації.

 Варто також відзначити, що в Windows Server є полегшена версія системи під назвою Core. Вона поставляється без GUI, а за рівнем споживання ресурсів її можна порівняти з збірками на Linux . До речі, сервери з встановленою OS WinServer вже поставляються з робочою ліцензією. Новим клієнтам її надають безкоштовно. І це важливий момент, адже один з недоліків це вартість ліцензії.

Плюс до того, у цієї операційної системи завжди спостерігався підвищений ресурсопотребленіе. Почати варто з того, що WS це одна з найбільш вимогливих до ресурсів операційних систем. Номінальна комплектація виглядає наступним чином:

 • 3 ГБ оперативної пам'яті.
 • CPU 1 ядро.

 І все це необхідно тільки для того, щоб підтримувати стандартні робочі служби і ядро ​​в працездатному стані. Зрозуміло, тільки ресурсоемкостью і ціною на ліцензію все не обмежується.

Традиційно, ця операційна система використовується для роботи там, де використовується інструментарій (наприклад ASP.NET), для підтримки БД MSSQL , забезпечення роботи рідкісного і не самого популярного програмного забезпечення і т.п. Можливостей маса, але купуються вони недоліками, перерахованими вище.

Другий за популярністю дистрибутив на базі ОС Linux . Вперше був випущений ще в далекому 2004 році. Сьогодні це повноцінна серверна операційна система, а все завдяки старанням мільйонів ентузіастів і професійних розробників . Є кілька робочих версій, які ми поставляємо сьогодні:

 • 18.04.
 • 16.04.
 • 20.04 (остання на даний момент).

Найближча конкурентна операційна система застосовувалася виключно для роботи з власним орієнтованим програмним забезпеченням. У випадку з Ubuntu , розвиток почалося з відкритого підходу до розробки (open-source). Плюс до того, саме сервера під керуванням linux активно використовуються для роботи з:

 • MySQL.
 • Постгре.

 І серверне обладнання розгорнуте для дистрибутива Linux застосовуються як раз для роботи з веб-вмістом за допомогою Apache і nginx. Тоді як у розробників Windows в запасі є лише IIS. Плюс до того, в Убунту легко розгортати системи управління трафіку і налагоджувати логіку маршрутизації. Перевага цього дистрибутива можна описувати дуже довго. Це і менша вимогливість до ресурсів, і консольна система (нативна) для роботи з серверами. Плюс до того, сам інтерфейс досить дружелюбний для рядового користувача, так що проблем не виникне.

Недолік тут один, це своєрідна "пропрієтарних Linux". Іншими словами, не завжди в корпоративних системах вдається реалізувати всі завдання за допомогою Ubuntu.

Linux

Один з найперших дистрибутивів, який і став основою для семействва Лінукс це Убунту. Це один з найстаріших і зрозумілих багатьом дистрибутивів. Правда, в широкому оточенні Дебіан такою популярністю все-таки скористатися не зміг. При всьому при цьому, Debian куди більш гнучкий, в порівнянні зі своїм "дочірнім дистрибутивом". Це створює ряд додаткових переваг:

 1. Можна вирішувати корпоративні завдання.
 2. Є більш поглиблений підхід до конфігурації.

Є один нюанс про який багато хто забуває ... Для бізнесу потрібно використовувати RedHat , вона платна і коштує досить дорого. Ключовою перевагою дистрибутива є збільшений рівень стабільності та безпеки. Якщо ми порівнюємо його з іншими гілками розвитку систем сімейства Linux. Природно, таке зручність несе за собою певні витрати. І першим недоліком є той факт, що вся розробка ведеться у вільному режимі. Це дослівно означає, що є кілька гілок розвитку, уніфікованого ядра до сих пір не передбачили.

linux-1.png

Фактично, якщо пул ваших завдань і рішень вже починає переважувати можливості дистрибутива Linux, то доводиться збирати заново все вручну. А це задоволення далеко не для всіх, та й для цього потрібно мати досить дорогих співробітників, це теж можна віднести до мінусів.

 Ще один дистрибутив, який має місце бути і поширюється безкоштовно, але при цьому має обмежену сферу застосування це CentOS . Зрозуміло, на тлі попередніх двох цей дистрибутив є досить "скромним". При тому, що перша версія була видана в тому ж 2004 році, коли і знаменита Ubuntu. Однак, сфера застосування у CentOS все-таки обмежена. Ключовою перевагою тут є знижені вимоги до ресурсів. Навіть на тлі двох вищеописаних дистрибутивів, CentOS це ще легша операційна система. Однак, застосовується вона в основному для розгортання віртуального сервера.

Орієнтована операційна система CentOS виключно під корпоративні завдання. Тому що для звичайного десктопного використання в домашніх умовах її ніхто не використовував.

image-blog-ol-centos-linux8-01_0.png

 Вона досить безпечна і стабільна, як раз для розгортання на серверах. І в порівнянні з іншими збірками Linux, CentOS найкраще підійде для організації веб-хостингу. Що підтверджується практичними результатами численними тестами. Недоліки тут теж є. І ключовим мінусом є обмеженість використання. За рахунок цього, куди менш об'ємне ком'юніті, в порівнянні з іншими системами. Сам цикл розробки більш "спокійний", а значить доведеться довго чекати будь-яких змін і поправок в поточних помилках і баги.

 Є і другий недолік, це робота з компонентами, а також інсталяція оновлень. Справа в тому, що пакети обмежені RPM і YUM. Не варто забувати і про те, що в CentOS ви не зможете повноцінно працювати з контейнерами. Якщо така необхідність виникає, то доводиться вибирати який-небудь інший дистрибутив на базі сімейства Linux.

висновок

На цьому мабуть варто зупинитися і підвести підсумки ... Лідером продажів і світовим лідером є Windows Server 2019, на другому місці з великим розривом варто RedHat, до речі ціна на RedHat чують дешевше при рівних умовах, але наявність не дешевого досвідченого співробітника, час, який іноді витрачатися на рішення нестандартних завдань, зрівнює ці два продукти. На останньому місці йде CentOS, та його можна використовувати як замінник RedHat, але вона дуже слабка в питаннях контейнеризації та віртуалізації додатків.

Кожна з вищеописаних серверних операційних систем підходить для вирішення певного кола завдань. Але розібратися в ліцензуванні відразу досить складно. Зверніться до наших сертифікованих фахівців, ви отримуєте підбір відповідного для вас рішення, спираючись на конкретний список завдань, специфіку мережі і на інші нюанси технічного завдання при наявності.

Детальніше про все можете дізнатися у наших менеджерів, зв'язавшись найбільш зручним способом. По телефону:  (067) 460-43-39(050) 433-68-20(063) 036-09-89 , написавши на електронну пошту  sales@softlist.com.ua , або напишіть в онлайн-чат.