Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
У мережу злили 22 млн паролів. Як захистити свою електронну пошту?

У мережу злили 22 млн паролів. Як захистити свою електронну пошту?

Нещодавно, зловмисники отримали доступ до нікому файлу з назвою «Колекція No1», загальна вага якого - 87 гб текстової інформації. У ньому міститься понад 772 000 000 e-mail адрес і понад 22 000 000 паролів, які не повторюються. Повідомляється директором Microsoft по Австралії - Троєм Хантом.

У перший раз, колекцію помітили в хмарному сховищі MEGA, після цього він поширився на одному з найбільш популярних форумів для хакерів, а потім і по всьому інтернету. Хант зауважив, що 140 000 000 адрес електронної пошти, і майже 10 000 000 паролів, з усього масиву даних, які раніше не були помічені у відкритому доступі. За деякою інформацією, збір даних розпочався ще 2008 року, чому відповідають найбільш ранні записи.


Точні цифри виглядають так: 772 904 991 емейлів та 21 222 975 паролів, загальний обсяг текстової інформації перевищує 2 мільярди рядків, а точніше 2 692 818 238 рядків. Тут міститься неймовірна кількість інформації, яку зловмисники отримували з більш ніж 1000 різних джерел. Цифри вражають, чи не так?

Також Хант зазначив, що у файлах міститься більше одного мільярда унікальних комбінацій у форматі email: password. Але не всі ці дані можна розрізнити і вважати вірними, так як в дампі міститься велика кількість інформаційного сміття, велика кількість файлів, що містять оператори мови SQL, стислі архіви. При цьому ж і відрізняються роздільники, тому завдання по розпізнаванню даних стає складніше. Сам Трой Хант, знайшов у збірнику свою пошту з паролем, який був актуальним кілька років тому.

За всією інформацією, злочинці не намагалися сховатися або заробити на зливі таких даних, тому до цих пір залишається загадкою, хто і навіщо виклав ці дані у вільний доступ. 

У висновку порадимо Вам, перевірити чи є дані Вашої електронної пошти в злитих архівах чи ні. Для цього необхідно перейти на сайт "Have I Been Pwned?" який створений спеціально для перевірки наявності своїх даних у дампи. Він шукає інформацію про вашій електронній пошті по всьому слитому дампу і видає інформацію про те через які канали була здійснена витік і чи був взагалі вашу електронну адресу і пароль скомпроментирован.

І кілька порад, як не стати засобом наживи кіберзлочинців і не втратити доступ до свого аккаунту:

  • не використовувати однакові паролі для різних сайтів
  • використовуйте різний букви, цифри, знаки, спеціальні символи
  • з періодичністю раз на кілька місяців міняйте пароль на новий
  • використовуйте двофакторну авторизацію
  • підв'яжіть номер телефону та адресу електронної пошти облікового запису
  • використовуйте секретне питання для відновлення пароля