Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
Стали відомі масштаби використання піратського ПЗ в Україні

Стали відомі масштаби використання піратського ПЗ в Україні

Два роки тому, масштаби встановленого піратського софту були всього на 2% вище, ніж сьогодні. Для прикладу, в США, за два роки, використання піратського софта скоротилося на 15%.

З 2011 року по сьогоднішній день, збитки пов'язані з поширення піратського програмного забезпечення були скорочені з $647 млн до $180 млн, це значний показник.

Для порівняння можна подивитися, що в 2017 році, загальний прибуток компаній, що виробляють і продають ліцензійне ПЗ могла б скласти в Україні млн, у сусідній Польщі млн, а лідером у цій сфері є Китай з величезними, $842 млн збитків.


При всьому цьому, в процентному співвідношенні, лідером за кількість використовуваного не ліцензійного ПЗ, нарівні з Азією є центральна і східна Європа мають 57% піратського ПЗ щодо ліцензійного.

Найбільш відповідальними користувачами виявилися жителі північної Америки, з 16% піратського софту щодо ліцензійного.

Загальна картина збитків по частинах світу виглядає так:

  • Азія - $16.4 мільярда
  • Західна Європа - $9.5 мільярда
  • Північна Америка - $9.5 мільярда
  • Латинська Америка - $5 мільярдів
  • Середній Схід – $3.1 мільярда
  • Центральна і східна Європа – $2.9 мільярда
Як видно, у цілому, незважаючи на те, що Україна займає лідируючі позиції за співвідношенням встановленого піратського/ліцензійного ПЗ, вона входить в ряд країн, що займають останнє місце по збитках від використання користувачами не ліцензійного софту.

Експерти, що проводили дослідження, стверджують, що чим більше використовується не ліцензійне ПЗ, тим більше з'являється можливостей у хакерів для шкідливих атак. В усьому світі, щорічно, з-за кібератак, втрати компаній складають близько $357 млрд.