Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
SentinelOne vs CrowdStrike: основні переваги та відмінності антивірусів

SentinelOne vs CrowdStrike: основні переваги та відмінності антивірусів

Термін «кіберзагроза» щодня стає актуальним для бізнесу. Тенденція зростання кібератак з кожним роком змушує вживати заходів щодо забезпечення захисту корпоративних мереж. Стандартна антивірусна система, заснована на сигнатурі та міжмережевому екрані, не справляється з просунутими методами зловмисників. Оскільки кіберзагрози виходять на більш серйозний рівень, ступінь захисту теж повинна бути відповідною. Про стрімке підвищення числа професійного злому свідчать і статистичні дані за 2021 рік.

Згідно з інформацією провідних світових ЗМІ з кібербезпеки, програми-вимагачі здійснюють атаки кожні 10 секунд, прогноз збитку від кіберзлочинності на кінець 2021 року становить 6 трлн доларів. А до 2025 року глобальний збиток фахівці оцінюють в 10,5 трлн. доларів. Такі цифри насторожують, організації змушені убезпечити свою діяльність, впроваджуючи просунуті системи антивірусного захисту. Вони захищають не тільки ПК, сервери, телефони, планшети, але й збирають інформацію, аналізують журнали безпеки, файлові системи після отримання даних від активних шкідливих програм.

У матеріалі опишемо основні характеристики, переваги та недоліки двох рішень для запобігання кібератак - SentinelOne і CrowdStrike.

kyber_head.jpg

Антивірусне рішення SentinelOne зі штучним інтелектом - захист майбутнього

SentinelOne - програма, здатна своєчасно виявити вразливість, запобігти атаці, завчасно відреагувати на дії зловмисників. Для захисту кінцевих точок розробник створив унікальну платформу для кібербезпеки Singularity XDR. Це антивірусне рішення нового покоління. За допомогою програми відбувається своєчасна реакція, позначається потенційна загроза, запобігає атака, захищається інформація в хмарному сховищі.

Цей антивірусний продукт створений на базі штучного інтелекту, що робить його процеси на всіх етапах повністю автономними.

Антивірус SentinelOne комбінує локальні віртуальні пристрої і хмарні послуги. Система XDR є доповненням кібер-технології EDR. Це нова модель, завдання якої - контролювати процеси на кінцевих точках, події на інших пунктах, міжмережеві екрани, шлюзи безпеки, поштовий трафік, хмарний простір. На всіх перерахованих вище рівнях збирається інформація і проходить кілька стадій. На першому етапі зібрані дані фільтруються і відправляються в спеціальне «озеро даних». Потім відбувається співвідношення даних, реагування, і, якщо необхідно, розслідування.

Так, всі етапи можна відстежити, побачити першоджерело проникнення в корпоративну мережу. Це стане можливим за допомогою використання єдиної консолі. Всі процеси автоматизовані, що дозволяє зменшити кількість адміністраторів безпеки.

Ще один інструмент SentinelOne - Singularity Platform . Стандартно платформа створена на базі моделі SaaS. Розробник пропонує клієнтам зробити вибір, віддати перевагу розгортанню в хмарі або на локальному віртуальному пристрої. У разі хмарного управління є можливість отримати безмежні ресурси для реалізації функцій EDR / XDR. Процес антивірусних дій побудований таким чином, що агенти виявлення SentinelOne не залежать від хмари. У порівнянні з іншими виробниками у SentinelOne агенту не потрібно завантажувати інформацію в хмарне сховище для пошуку визначників атаки, і не потрібно направляти код в хмарну пісочницю для аналізу.

sentinelone_1ua.jpg

Ключові переваги SentinelOne:

  • запобігання вірусним атакам виконується без підключення Інтернету на базі машинного навчання;
  • атака блокується автоматично, шкідливий файл переміщується в карантин і одним натисканням миші можна повернути систему до початкового стану (до початку атаки);
  • сценарій розвитку атакуючих дій візуалізується;
  • ActiveEDR допоможе моніторити загрози в режимі real-time;
  • можливість захисту від поточних і майбутніх загроз (усуваються програми-вимагачі, інші шкідливі програми, трояни, експлойти, безфайлові атаки).

Що собою являє антивірусне рішення CrowdStrike

Продукт CrowdStrike грунтується на хмарному захисті кінцевих точок. Основна платформа - CrowdStrike Falcon , яка використовує штучний інтелект. Рішення дозволяє отримати миттєву видимість, корпоративний захист. З його допомогою ліквідуються атаки на кінцеві станції підприємства всередині або поза Мережею. Використання методології штучного інтелекту робить можливим помітити результат миттєво і швидко забезпечити захист в режимі real-time.

Хмарна архітектура позбавляє від труднощів з додатками, масштабує процеси, полегшує адміністрування, збільшує швидкість.

Інструмент CrowdStrike Falcon допомагає захищати підприємства від різних типів кіберзагроз. Платформа, створена на базі CrowdStrike Threat Graph, може порівнювати 1трлн подій / тиждень з усієї планети для миттєвого запобігання та виявлення загрози.

CrowdStrike2_ua.jpg

Переваги антивірусного рішення CrowdStrike:

  • захист від різних атак без щоденних і масштабних оновлень;
  • усуває помилки та прогалини від дії традиційних антивірусів, забезпечує захист кінцевих станцій в онлайн і оффлайн режимі;
  • інтелектуальний EDR працює з комплексними атаками, збирає дані про інциденти для автоматичного виявлення шкідливого процесу, забезпечує видимість процесів;
  • здійснює реагування, аналіз і відновлення скомпрометованої системи;
  • цілодобове кероване спостереження за виявленням атак, в пріоритеті з'являються повідомлення про найнебезпечніші загрози, запобігаючи виникненню помилкових спрацьовувань.

Порівняння SentinelOne и CrowdStrike

Для наочності пропонуємо ознайомитися з відмінними характеристиками антивірусних рішень SentinelOne і CrowdStrike в табличному варіанті.

SentinelOne CrowdStrike
Антивірус легко налаштовується, не вимагає додаткових витрат. Багаторівнева архітектура з адаптацією до Вашої компанії. Гнучка система інтеграції з додатковими витратами на налаштування процесів.
Інструменти прості в освоєнні, управляти операціями на зрозумілій консолі не складе труднощів. Необхідно навчитися певним нюансам. Потрібна навігація між технологіями, які вбудовані в CrowdStrike і технологіями на базі Splunk
Компанія має свій хмарний простір SaaS, адміністрування з гібридним та локальним розгортанням Тільки в хмарі
Технологія Storyline дозволяє робити автоматичне порівняння безпечної і шкідливої телеметрії, відображення інцидентів в базі MITRE прискорює аналіз і відгук. Ручний синтаксичний аналіз, пріоритезація, кореляція телеметрії. Складнощі можуть виникнути при перезавантаженнях.
Відновлення повністю автоматизоване - виправлення та скасування дії відбувається в автоматичному режимі. Виправлення реалізовано за допомогою API і спеціального коду.
Налагоджена система масштабованості, антивірус підтримує 10 дистрибутивів в Linux Обмежена підтримка функцій для 7 дистрибутивів Linux.
Повний контроль за продуктивністю, плануванням, обслуговуванням вікон. Позапланові поновлення. Залежності модуля ядра ОС можуть призводити до примусових оновлень.
Швидка та налаштовувана технологія (STAR, MITRE). Активні поновлення правил і політик, реакція на розгортання для агентів відбувається миттєво. Можуть бути затримки та обмеження. Зміни правил поведінки, що настроюється IOA вступають в силу протягом 40 хвилин, що призводить до довготривалості атаки.
Необхідні дані надаються за запитом - інформація з хмарних "озер даних" надходить в режимі реального часу. Передача потокового даних з «озера даних» може займати певний час (1 година або більше).

Висновок

В умовах підвищеної актуальності питання забезпечення кібербезпеки важливо застосувати ефективне антивірусне рішення. Вище ми охарактеризували два антивірусних продукту SentinelOne і CrowdStrike, кожен з них має як переваги, так і недоліки. Вибір - тільки за Вами, але пам'ятайте, захист IT-інфраструктури організації вимагає постійної уваги і контролю, адже атаки хакерів з кожним днем ​​удосконалюються.