Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
Ліцензування Windows Server: порівняння Standard і Essentials. Що нового у версії 2019

Ліцензування Windows Server: порівняння Standard і Essentials. Що нового у версії 2019

Нещодавно було анонсовано сімейство Microsoft Windows Server 2019, незважаючи на загальнодоступність інформації в інтернеті, пошук точних даних по всіх випусках, опціях та версіях може бути досить складним. Можливо, навіть складніше, ніж може здатися спочатку.

Може бути не зрозуміло, які випуски або версії Windows Server 2019 існують, чим вони відрізняються один від одного. Наприклад, чим Hyper-V Server 2019 (безкоштовний продукт) відрізняється віртуалізацією Windows Server 2019 Datacenter з Hyper-V? Вони використовують точно такий же гіпервізор? І забезпечують Windows Server 2019 Essentials гіпервізор взагалі?

По мірі того, як знаходяться відповіді, можуть виникати все нові і нові питання:

 • Чи можна встановити нещодавно анонсовані функції Windows Server On Demand на Windows Server 2019 з інтерфейсом робочого столу (GUI)?(Ні)

 • Можна перетворити Windows Server 2019 Server Core Desktop Experience і навпаки? (Н)

 • Може Windows Server 2019 Datacenter бути перетворений в Стандартний і навпаки? (Так)

 • Чи можу я активувати ознайомчу версію наприкінці 180-денного ознайомчого періоду (або, можливо, продовжити її)? (Так)

 • Чи можу я використовувати "Центр адміністрування Windows" в браузері Opera або Windows 7 для віддаленого керування Windows Server 2019 Server Core або іншими серверами? (Так)

 • А как насчет Windows Storage Server 2019 Workgroup? (нет такого понятия)

Пошук відповідей на деякі питання приводить до більшої кількості запитань. Все це закінчилося проведенням невеликого дослідження. Тепер можна підтвердити: не завжди легко зрозуміти, які продукти існують, як вони відрізняються один від одного, які їхні функції, який продукт підходить і на що він здатний? Навіщо оновлюватися до Windows Server 2019 (Datacenter або Standard, Essentials або Hyper-V)? Або, можливо, краще дотримуватися старих добрих версій, якими використовуються зараз, наприклад Windows Server 2016 або Windows Server 2012 R2 або навіть 2008 R2?

Що нового в Windows Server 2019?


Компанія Microsoft, концентрує свої маркетингові зусилля на просуванні інновацій і нових можливостей у 4 категоріях: гібридні можливості з Azure, HCI (гіперконвергентна інфраструктура), безпека і «швидкі інновації для додатків». Хоча більше, всі звикли до незначних оновленнь Windows. Windows 2019 пропонує більше, ніж просто оновлення. Наприклад, в області безпеки з'явився Advanced Threat Protection (ATP), який раніше був незалежним продуктом.

Windows Server 2019 Datacenter and Standard


 • Основними продуктами сімейства Windows Server 2019 є Windows Server 2019 Standard і Datacenter. Будь-який з них може бути встановлений в режимі Server Core або Desktop Experience (GUI). Спочатку розглянемо відмінності між випусками Standard і Datacenter, а потім обговоримо їх подопції Server Core і Desktop Experience.
 • Windows Server 2019 Datacenter є найбільш повним випуском сімейства продуктів Microsoft Server і, водночас, найдорожчим, за оцінками Microsoft. Це відображає збільшення ціни порівняно з MSRP аналогічного сервера, версії 2016 року. Вартість ліцензії розраховується на основі ядра / клієнтської ліцензії.

 • Ліцензія Datacenter надає широкий набір функцій і можливостей з найменшою кількістю ліцензійних обмежень серед усіх випусків Server. Наприклад, всі сервери, які віртуалізовані на сервері Datacenter, ліцензуються автоматично їх хостом Datacenter, враховуючи, що хост-сервер і гостьові сервери мають однакову версію. Такі гості також можуть бути активовані за допомогою активації віртуальної машини (AVMA).
 • У Windows Server 2016 була представлена захищена віртуальна машина - нова функція, доступна тільки у випуску Datacenter. На відміну від цього, Host Guardian Service був доступний тільки у випуску Datacenter Windows Server 2016, хоча у випуску Windows Server 2019 служба Host Guardian стала доступна також і в Standard версії. Хоча таке і відбувається час від часу, це не правило, а швидше виняток. У підсумку: нові можливості представлені в нових випусках Windows Server, в той час як інші функції вимкнені. Деякі функції є ексклюзивними для випуску Datacenter, тоді як іноді такі функції стають доступними для більш дешевих варіантів ліцензування.
 • Ось список функцій, які були видалені з Windows Server 1803, а також список функцій, які більше не підтримуються. Варто врахувати, що це лише частковий список, порівняно з, набагато більш довгим списком сімейство продуктів Windows Server 2019. Це пов'язано з двома основними причинами: 1. Windows Server 2019 є оновленням з 2019 року, тоді як версія 1803 є оновленням з 1709. Цілком імовірно, що більше функцій було відхилено як у версії 1709, так і в 1809; 2. Windows Server 2019 складається з цілого сімейства продуктів (включаючи Essentials, де Essentials Experience тільки що знята з виробництва).
 • Як доповнення, можна помітити, що Windows Server 1809 є еквівалентом Windows Server 2019 Server Core. Server 2019 відноситься до каналу довгострокового обслуговування (LTSC), тоді як сервер 1809 доступний тільки в якості серверного ядра і є частиною Semi-Annual Channel.
 • Datacenter Exclusive Capabilities. Назвемо декілька можливостей, які підтримуються тільки в Windows Server 2019 Datacenter, а не в Standard (або в Essentials): роль мережевого контролера; Програмно-визначається мережа (SDN); Програмно-визначуване сховище (SDS), дедуплікація, доступ до пам'яті; Storage Spaces / Direct (S2D); Реплікація сховища (часткова доступність стандарті); Автоматична активація віртуальної машини (AVMA); Ліцензійне обмеження для 2 операційних середовищ / контейнерів Hyper-V (VM) у стандартній версії і необмежену в Datacenter.
 • Ось докладне порівняння Microsoft з порівнянням функцій Windows Server 2019 Datacenter і Standard. Насправді, це не порівняння, а список можливостей. Порівняння підкреслює відмінності, тоді як це «порівняння» насправді ускладнює виявлення відмінностей, перетворюючи його в список функцій.
 • Microsoft, визначає Windows Server 2019 Datacenter як «ідеальний для високо віртуалізованих центрів обробки даних і хмарних середовищ». Стандартна версія описується як «ідеальна для фізичних або мінімально віртуалізованих середовищ». На відміну від цього, "зведений брат" Hyper-V Server 2019, здається, не підходить ні для чого.

Windows Server 2019: Server Core против Desktop Experience (GUI)


 • Як і в попередніх версіях Windows Server, також у версії 2019, Standard або Datacenter поставляються з двома варіантами установки: для установки у формі Server Core або Desktop Experience (GUI).
 • Server Core був вперше представлений в Windows 2008. Теоретично, їм можна управляти локально тільки через командний рядок або Powershell, оскільки він не включає локальний графічний інтерфейс (GUI). Однак це не так. Деякі інструменти з графічним інтерфейсом за замовчуванням були Server Core, наприклад: диспетчер завдань, редактор реєстру та ін.
 • Ось список програм з графічним інтерфейсом, які підтримуються Server Core версії 2019 і можуть виконуватися при установці Windows 2019: control.exe intl.cpl (вибір регіону); control.exe є timedate.cpl (налаштування дати і часу); regedit (редактор реєстру); notepad (текстовий редактор); msinfo32.exe (системна інформація); taskmgr.exe (диспетчер завдань); msiexec.exe (інсталятор Windows); cmd.exe і powershell.exe.
 • Крім цього, Microsoft надає ще деякі рішення з GUI. Такі програми включають в себе безліч утиліт Sysinternals, а також програми, які можна встановити за допомогою Powershell команди Install-Windows Feature

 • Ось список програм з графічним інтерфейсом, які доступні в Sysinternals і підтримуються Windows 2019 Server Core: adexplorer.exe (провідник активного каталогу); procxp.exe (провідник процесів); procmon.exe (монітор процесу); tcpview.exe; vmmap.exe; remmap 1.50; protqueryui.exe 1.0.
 • Крім того, що надає Microsoft, існують сторонні інструменти, які можуть бути встановлені на Server Core для забезпечення додаткового функціоналу. Наприклад, можна встановити WinRar на Core.
 • І щоб зробити Server Core повнофункціональною робочою станцією з графічним інтерфейсом, можна встановити кілька сторонніх інструментів, у тому числі: файловий менеджер, диспетчер Hyper-V і навіть додаток для імітації роботи робочого столу Windows. Щоб зробити його ще більш схожим, можна додати фонове зображення за промовчанням Windows. Отже, це Windows Server 2019 Core з можливістю виконання кількох завдань за допомогою додатків з графічним інтерфейсом (більшість з яких безкоштовні).
 • Це не означає, що серверне ядро повинне бути перетворене в робочий стіл. Але так, його можна використовувати для управління машинами Hyper-V; Управління файлами може стати простіше з WinRar або Explorer++. Ядро сервера можна трохи розширити, щоб знайти золоту середину між Powershell і повноцінним досвідом зі звичним графічним інтерфейсом.
 • Те ж саме відноситься і до безкоштовного Hyper-V Server 2019. Це може бути ще більш значущим у разі Hyper-V server, оскільки такий параметр дозволяє керувати віртуальними машинами зсередини Hyper-V server, а не залежати від іншої ліцензії Windows і комп'ютера. Таким чином, знижується складність і вартість.

 • Независимо от возможностей графического интерфейса и аналогично другим серверам, Server Core предназначен для удаленного управления либо с помощью PowerShell, либо с помощью специализированных инструментов удаленного управления, таких как средства удаленного администрирования сервера (RSAT), диспетчер серверов, оснастка MMC, службы удаленных рабочих столов. и последнее, но не менее важное: Центр администрирования Windows (WAC).
 • Преимущества версии Server Core включают меньшую занимаемую площадь (более низкое потребление ресурсов процессора, оперативной памяти и дискового пространства), меньшую уязвимость и большую устойчивость к кибератакам, поскольку она содержит меньшую поверхность для атаки, меньше обновлений и исправлений и меньше перезагрузок.
 • Естественно, с каждым установленным приложением теряются некоторые из преимуществ. Многие приложения сегодня доступны в portable версии, то есть они не изменяют системные параметры и, следовательно, снижают нагрузку на систему, вызывая меньшее влияние на производительность и снижая риск уязвимости. Это не имеет место в 100% случаев, но дано, как правило.

Server Desktop with Experience- це класична і добре відома форма Windows Server, яка була з часів культової Windows NT. Desktop Experience, містить графічний інтерфейс, що полегшує управління. Графічний інтерфейс Windows Server 2019 аналогічний Windows 10 версії 1809, хоча параметри конфігурації Windows Server за замовчуванням, як правило, більш безпечні, на відміну від Windows 10.

 • У минулому, Microsoft дозволяла обирати між Server Core і Desktop Experience. Однак це більше не підтримується у версії 2019.
 • Server Core Limitations, Unsupported Capabilities. Взагалі кажучи, Server Desktop with Experience може робити все, що може Server Core, хоча очікується, що Server Core буде працювати краще. Однак це не так. В Server Core відсутня сумісність з різними додатками і функціями, тому він не може повністю замінити Server Desktop Experience. В основному він не сумісний з додатками, яким потрібно графічний інтерфейс.
 • Для прикладу, наступні програми і можливості, несумісні з ядром сервера: менеджер віртуальних машин Microsoft Server 2019 (SCVMM), SCDPM 2019, Sharepoint Server 2019, Project Server 2019, Windows Tiff IFilter, клієнт друку через Інтернет, комплект RAS Connection Manager, Simple TCP / IP-сервіси, TFTP-клієнт, служба пошуку Windows, програма перегляду XPS і багато іншого.

Перетворення Datacenter в Standard Edition і навпаки


 • Windows Server 2019 Standard і Datacenter - це, по суті, один і той же продукт, що відрізняється один від одного по функціях тільки завдяки ліцензуванню. Таким чином, випуски Datacenter і Standard можуть бути перетворені одна в одну після установки. Це можна зробити після активації, ввівши ключ активації, який визначає і при необхідності перетворює Windows в відповідну редакцію. Коротко: Windows Server 2019 Datacenter може бути активований в Standard і навпаки.
 • Щоб активувати ознайомчу версію Windows Server, її необхідно спочатку перетворити в Retail. Після цього, її можна активувати. Так що Так, це можливо, просто потрібно додатковий крок.

Windows Server 2019 Essentials


 • Windows Server 2019 Essentials призначений для невеликих підприємств. Раніше він називався Small Business Server (SBS) або Microsoft BackOffice Server. Редакція Essentials обмежена в можливостях і варіантах ліцензування та, відповідно, найдешевша серед сімейства. За словами Microsoft, видання Essentials «ідеально підходить для малих підприємств з кількістю користувачів до 25 і 50 пристроями». У Essentials відсутні «розширені функції, такі як підтримка служби міграції сховищ (SMS), які доступні у версіях Standard і Datacenter. Essentials також обмежений у багатьох аспектах. Наприклад, це повинен бути єдиний контролер домену, тобто він не може перебувати разом з іншим сервером Essentials в тому ж домені.
 • Чи підтримує Windows Server Essentials роллю Hyper-V. Деякі тестування показують, що Windows Server Essentials може бути розміщений в якості гостя Hyper-V, або гіпервізора, на якому розміщені інші віртуальні машини. Ці ролі можуть бути налаштовані паралельно.
 • Традиційно, Windows Server Essentials є і попередньо налаштований з кількома ролями сервера: служби доменів служба Active Directory (ADDS), DNS-сервер і веб-сервер (IIS). Передбачається, що це також відноситься до версії 2019 згідно з документацією, яка доступна в мережі, де також можна знайти інформацію про те, що роль Essentials Experience більше не підтримується. Цілком можливо, що 2019 Essentials був стандартизований, щоб виглядати і працювати як звичайний сервер. Таким чином, він обмежений у функціях через ліцензування.

 • Історично, Essentials поставляється з трохи спрощеним графічним інтерфейсом, що називається Essentials Dashboard, який автоматично виконує комплексні завдання з налаштування. Попередня конфігурація, надана роллю Essentials Experience, передбачає спрощення управління Essentials. В якійсь мірі це все, що потрібно: простіше управляти сервером.
 • Проте в травні минулого року, Microsoft оголосила, що Windows Server 2019 Essentials не буде існувати, оскільки випуск Essentials застарів. Незважаючи на це, пізніше, Microsoft повернула Essentials, і на сьогоднішній день вона жива з новою версією Windows Server 2019 Essentials.
 • На жаль, роль Essentials Experience виключена з Windows Server 2019 Essentials. І дуже шкода, оскільки деякі користувачі Essentials залежать від цієї ролі, оскільки вони не знайомі зі стандартними панелями управління або інструментами сервера. Замість панелі інструментів Essentials, Microsoft рекомендує використовувати альтернативні варіанти управління, направляючи своїх клієнтів до широко поширеного інструменту: Центру адміністрування Windows.
 • Essentials поставляється з новими функціями сімейства Server 2019, включаючи Storage Migration Services, System Insights, а також з можливостями безпеки Windows ATP (раніше Aorato).
 • Як заявлено Microsoft, в даний час не планується випускати майбутні версії Server Essentials, цитата: «Існує велика ймовірність того, що це може бути останнім випуском Windows Server Essentials».
 • Як заявляє Microsoft, тут, в даний час Microsoft не планує випускати майбутні версії Server Essentials, цитата: «Існує велика ймовірність того, що це (тобто Essentials 2019) може бути останнім випуском Windows Server Essentials».

Microsoft Hyper-V Server


Microsoft Hyper-V Server - це рідний брат сімейства Windows Server. Він призначений для досягнення лише однієї мети: гипервізіровать віртуальні машини, тобто бути хостом і запускати віртуальні машини. Незважаючи на це, Hyper-V Server може виконувати інші функції, такі як запуск служб IIS. З урахуванням сказаного, просто той факт, що це технічно можливо, не означає, що він має право, так як ліцензія може не дозволяти це. Варто звернути увагу, що незважаючи на те, що це безкоштовний продукт, ліцензійна угода Hyper-V Server повинно бути погоджено під час установки.

Налаштування сервера Hyper-V просто і зрозуміло. Ключ активації не потрібно, і їсти менше варіантів вибору, так як Hyper-V Server не надає ніяких опцій для графічного інтерфейсу. Швидше, він встановлений за умовчанням як серверного ядра, яке не можна змінити пізніше. Отже, після установки Hyper-V Server 2019, немає приємного графічного інтерфейсу для роботи. Швидше, користувачеві пропонується управляти своїми віртуальними машинами віддалено (або локально через командний рядок / powershell). При завантаженні Hyper-V він автоматично завантажує синю оболонку sconfig (sconfig.cmd), як показано нижче. Це дозволяє ініціалізувати машину через базову конфігурацію.

Сервер Hyper-V - це виділений сервер з урізаною функціональністю. Як такий, він споживає найменшу кількість ресурсів і є найменш уразливим для атак. Більшість функцій Windows тут недоступні, а велика частина ресурсів залишена для користувача. Отже, є багато думок у мережі, які передбачають, що це може бути ідеальним рішенням для підприємства. Тим більше, що Hyper-V поставляється з тією ж технологією гіпервізора сімейства Windows Server (тобто, що і в Windows Server 2019 Datacenter). Сервер Hyper-V дозволяє знайомитися та працювати із світом віртуалізації.

Оскільки сервер Hyper-V не надає жодних ліцензій для Windows, в ідеалі його можна використовувати для запуску вже ліцензованих комп'ютерів під управлінням Windows. Такі машини можуть бути перенесені з фізичної на віртуальний, так званий P2V або з інших гіпервізора. Сервер Hyper-V також може використовуватися для запуску робочих навантажень Linux або VDI.

Порівняння можливостей Windows Server 2008 R2–2019


Microsoft недавно випустила 11-сторінкове порівняння функцій Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 і Windows Server 2019. Незважаючи на те, що компанія ігнорує Windows Server 2019 у порівняльному порівнянні на своїй веб-сторінці, порівняння завантажуваних функцій в прикріпленому PDF, є всеосяжним і включає в себе також і Windows Server 2019.

Доступний на офіційному сайті PDF, з 11 сторінками, порівнює функції версій Windows Server 2008 R2 - 2019 в декількох областях: гібридні можливості з Azure, HCI (гіперконвергентна інфраструктура), безпека і «швидкі інновації для додатків». Все це області, які Microsoft в даний час просуває, і де впроваджується найвищий рівень інновацій порівняно з попередніми версіями.

Ми розглянули відмінності і унікальності основних випусків і опцій сімейства Windows Server 2019: Standard проти Datacenter, Server Core проти Server Desktop with Experience (GUI), Essentials і Hyper-V Server проти Server with Hyper-V role. Сподіваємося, цією статтею, користувачам стало хоч трохи легше орієнтуватися в складному, на перший погляд, різноманітність сімейства Microsoft.