Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
Резервне копіювання. Що потрібно знати?

Резервне копіювання. Що потрібно знати?

Кожен день і кожну годину, сучасні цифрові технології стають все більш необхідними, і вже без них складно собі уявити життя. Вони проникають все глибше, і з цієї ж причини, з'являються нові проблеми. Якщо раніше, всі свої фото можна було скласти в альбом і відправити на верхню полицю серванта, то зараз всі дані зберігаються в цифровому вигляді і схильні до вірусних атак, проте це тема іншої статті. Найдієвішим методом захисту своїх даних від будь-яких проблем, це все також зберігання їх у вигляді резервної копії, далеко в шафі.

Резервне копіювання, або бекап - процес копіювання даних на окремий носій, для подальшого їх відновлення в разі втрати оригіналу. Бекап покликаний зберегти важливу інформацію, не дивлячись на зовнішні обставини. У разі якщо важливий документ пошкоджений, його можна відновити з резервної копії. Однак тільки на файлах резервні копії не закінчуються, можна створювати образи дисків з операційною системою, створювати бекапи баз даних або сайтів і т.д.

Розберемося з існуючими типами резервного копіювання


  • Інкрементное резервне копіювання. Такий тип резервного копіювання передбачає створення копій файлів з урахуванням минулих змін до попереднього бекапа. Таким чином, потрібно більш чітке дотримання всіх правил і більш точний контроль за процесами. Плюсом даного типу є швидкість, завдяки тому, що створюються резервні копії тільки відредагованих після минулого резервного копіювання файлів.

  • Повне резервне копіювання. Все просто - повне копіювання всіх важливих і наявних даних. Зазвичай перша така резервна копія стає еталонною і має найвищу надійність.

  • Диференціальне резервне копіювання. Такий спосіб схожий на інкрементний бекап, тобто копіюються нові файли, і файли, які були змінені з моменту створення минулого резервної копії, але при цьому, всі документи, які створювалися після створення повного бекапа, в будь-якому випадку будуть записуватис.

Де краще за все зберігати бекапи


Відразу після вибору типу резервної копії, необхідно визначитися де зберігати резервну копію. За останні роки, принципи бекапов залишаються незмінні, проте джерела їх зберігання постійно змінюються. Найпопулярніші раніше місця для зберігання: дискети, CD / DVD-диски, стрічки і перфокарти, хмарні сервіси і зовнішні жорсткі диски. При виборі типу носія, перш ніж зупинитися на чомусь, слід продумати також, який термін зберігання резервної копії. Наприклад, компакт диски мають термін придатності до 50 років. Потім USB-накопичувачі, SD-карти і т.д. мають термін придатності до 10 років. Самий ненадійний формат зберігання резервних копій - Blu-ray Disc. Він може зіпсуватися вже до 10 років.

Найчастіші помилки при створенні резервних копій


  • Чи не додавання в резервну копію важливих файлів

Це є найчастіша помилка. Як це буває, резервне копіювання не виконується до кінця, тому що файли не вважалися важливими до моменту, поки вони не були втрачені.

  • Зберігання резервних копій поруч з основними файлами

Резервна копія обов'язково повинна зберігатися на окремому носії і бажано без доступу до інтернету. У разі якщо пристрій буде заражено або знищено, резервна копія буде також знищена.

  • Ігнорування етапу тестування

Створення резервної копії складається з декількох етапів. Просто створити бекап, і сподіватися що все пройшло добре, це як мінімум нерозумно. Обов'язково потрібно перевіряти резервну копію на цілісність.

  • Дуже рідкісне створення резервних копій

Частота створення резервної копії, повинна корелюватися з частотою зміни цих файлів. Для прикладу, можна уявити працівника стоянки, який кожен день вносить в базу даних номера в'їжджають і виїжджають автомобілів. При цьому резервна копія створюється один раз на місяць. І ось сталося так, що в середині місяця база-даних з якоїсь причини ушкодилася і потрібно відновлення, зі створеної раніше копії, в якій немає свіжих даних за останні 2 тижні.

  • Чи не підписані резервні копії

У разі не домашнього використання, наприклад, на підприємстві дуже багато даних і також багато обладнання. Тому варто відзначати на якому пристрої, і які даних зберігаються.

З тієї причини, що зараз найважливіше що є у компаній це їхня інформація, її втрата може завдати серйозної як фінансовий, так і репутаційний збиток, важливо своєчасно створювати надійні резервні копії.