Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
Огляд Adobe Creative Cloud. Веб-версія Photoshop та інші новинки у фото- та відеоредакторах

Огляд Adobe Creative Cloud. Веб-версія Photoshop та інші новинки у фото- та відеоредакторах

Компанія Adobe – виробник відомих фото- та відеоредакторів, додатків для творчості зовсім недавно представила масштабні оновлення продуктів. У жовтні відбулася щорічна конференція Adobe MAX 2021. На заході щороку компанія знайомить громадськість із креативними новинками, ідеями, новими технологіями. Цьогоріч із лекціями, семінарами виступили визнані світові фахівці у сфері дизайну, фотографії, акторської майстерності, музики та інші представники творчої індустрії. Оновлення з'явилися в популярних програмах з колекції Adobe Creative Cloud.

adobe_logo.jpg


З цього матеріалу дізнаєтеся про основні нововведення в Creative Cloud і розповімо, як про веб-версію Photoshop і які можливості з'явилися у популярного графічного редактора.

Adobe Creative Cloud – комплекс продуктів для обробки фото та відео, створення графічного дизайну, генерування сторінок та мультимедійного контенту для соціальних мереж. У колекцію входить понад 20 програм. Користувачам доступні різнопланові кольори, шрифти та інші набори корисних інструментів.

Серед популярних програм, що входять до складу Adobe Creative Cloud - це PhotoshopIllustratorInDesign , Premiere Pro, XD, Acrobat DC та ін. Всі вони створені не тільки для професіоналів, але і для любителів-початківців, які прагнуть втілювати творчі ідеї. Крім того, під час швидкого розвитку цифрового документообігу продукти Adobe є також незамінними.

Тепер перейдемо до основних оновлень, які були презентовані на креативній конференції Adobe MAX 2021. Лідером у сфері редагування растрових зображень та просто найпопулярнішим графічним редактором є Photoshop. З нього і почнемо.

Photoshop тепер доступний у веб-версії

Так, Фотошоп тепер можна використовувати у браузері, але для отримання повноцінних вигод та переваг передплата Creative Cloud таки потрібна.
Веб-версія орієнтована на колективну роботу над проектом. Зацікавленим користувачам Ви, як автор роботи, відправляєте посилання для перегляду, коментування (принцип аналогічний Google Docs). Співавторам не обов'язкова підписка Creative Cloud. Таким чином, інші члени команди можуть у браузері дивитися вашу роботу, коментувати, розміщувати відгуки, виділяти зони. Крім того, доступна можливість незначного редагування без відкриття програми Photoshop. А саме, здійснювати корекцію кольорів шарів, користуватися інструментами виділення, масками. Основне завдання веб-версії – спільна комунікація із замовниками, співробітниками для швидкого перегляду та внесення зауважень, коментарів. Такі позначки будуть помітні у браузерному відображенні та у додатку. Photoshop з базовим набором функцій знаходиться в бета-версії загального доступу.

veb-versiya_ua..PNG

За інформацією компанії Adobe, у майбутньому функціонал веб-версії розшириться. Колективна робота користувачів Creative Cloud стала простішою – з'явилася дошка Creative Cloud Spaces, на ній розміщуються проекти, які побачать співробітники/учасники команди.

Які ще з'явилися нові можливості та покращення Photoshop на ПК?

Вигляд стартової сторінки спростився, став максимально лаконічним та зручним для використання.
Виділити об'єкт або його частину тепер можна в автоматичному режимі, достатньо навести курсор миші і натиснути. Для виділення кількох областей скористайтеся клавішами SHIFT на Мас або CTRL на Windows.

vydeleniye_1.jpg

Як ми вже зазначали, у Photoshop з'явилася нова можливість Публікація для коментування. Розглянемо її основні переваги. Це зручна спільна робота з документами у хмарі, коментарі чи позначки для себе, створення навчальних схем, можливість надсилати іншим людям коментарі, відгуки. Усі коментарі оновлюються у режимі реального часу.

Розробник Adobe покращив взаємодію Photoshop з Illustrator. Імпорт файлів Ai здійснюється з шарами, фігурами, масками, контурами, і в Photoshop продовжується їх редагування в тому ж вигляді.

Хороша новина для любителів художніх ефектів – наразі вдосконалилися фільтри. З'явився новий елемент Neural Filters, створений на базі технології зі штучним інтелектом Adobe Sensei.

filtrre_2.jpg

У Creative Cloud можна працювати на новій платформі UXP, яка містить комплекс методик, які створюють автономну систему роботи на базі JavaScript. Платформа передбачає управління цифровими даними для художніх цілей підприємства та систему колективної роботи.

Фотографам і ретушерам працюватиметься комфортніше, адже покращилася робота з плагіном Camera Raw. Розробники подбали про розширення лінійки стилів (пресетів), які дозволять застосовувати корекцію кольору. Вкладка "Маскування" дозволить виділити об'єкт і направити колір безпосередньо в Camera Raw. Користувачі Capture вже знайомі з цією опцією, а ось у Фотошопі раніше такого не було.

У Photoshop з'явилася підтримка Apple Pro Display XDR , тобто Ви зможете дивитися проекти з винятковою яскравістю, в повному динамічному охопленні. Macbook Pro 14" і 16" вже мають монітор XDR як доповнення Apple Pro Display XDR. В результаті візуально кольори виглядають насиченими, глибокими, яскравими, з природним відображенням.

svet_hdr.PNG

Текстовий блок оснащений розширеним типографічним функціоналом, у мовному списку є японська, китайська, корейська, індійська, іврит. Зокрема, доступні нові способи редагування для арабської мови, івриту, нелатинської групи мов, покращилися опції двоспрямованості тексту.

З'явився новий фільтр "Олійна фарба", який працює на базі графічного процесора на різних операційних системах. Графічний рендеринг виконується із сумісністю з DirectX/Metal, фреймворку OpenCL на ПК вже немає.

«Градієнт» тепер наповнить Ваші роботи яскравістю, чіткістю та виразністю. Інструмент суттєво оновився, покращилися способи інтерполяції для ще більшого контролю під час створення плавності переходів градієнтів. Вони стануть природнішими, нічим не поступаючись тим, які ми бачимо в реальності (захід сонця, схід сонця). Ви матимете можливість змінювати контрольний колірний вектор, працювати з трансформацією положення віджету «Градієнт».

Наразі можна скористатися трьома типами градієнтів. Класичний має той самий функціонал, що й попередніх версіях редактора. Перцепційний повторює відображення градієнта в реальному світі. Лінійним у більшості випадків користуються в інших програмах, зокрема Adobe Illustrator, він імітує природне світло. У сфері колористики кажуть, що лінійний тип пропонує велику різноманітність ефектів.

В рамках релізу покращили функцію «Експортувати як». При експорті анімованих файлів GIF можна одночасно порівнювати їх з оригіналом. «Експортувати як» є вже на всіх операційних системах для комп'ютера. Всі дії з експорту тепер набагато швидше, покращені способи колірної обробки, з'явилися нововведення під час перегляду шарів.

Старі функції з 3D-ефектами через технічну неактуальність не відрізнятимуться надійною роботою на нинішніх ОС. Згодом відбудеться їхнє видалення.

Новинки Adobe Illustrator: окрема панель для роботи з 3D, рендеринг, нові текстури.

У векторному графічному редакторі Adobe Illustrator з'явилася панель для роботи з 3D-ефектами та іншими елементами рендерингу. Використовуючи функції панелі, Ви зможете обертати, повертати, витягувати об'єкти, налагоджувати освітлення, тіні. І все це у режимі реального часу. Завдяки матеріалам Adobe Substance підбирайте текстуру, що сподобалася, своєму об'єкту і отримуйте тривимірну графіку в реалістичному вигляді.

ai_texture.png

Як і у Фотошопі, в АІ тепер існує функція коментування . Користувачі, які мають посилання на роботу в редакторі, можуть дивитися роботи, залишати коментарі, відгуки. Illustrator також є у веб-версії, як і Photoshop.

Якісним оновленням стала можливість працювати з відсутніми у додатку шрифтами. Шрифти не потрібно налаштовувати вручну, їх можна замінити набором з Adobe Fonts. Функцію Автоактивація Adobe Fonts попередньо необхідно увімкнути. З'явилися нові можливості виділення текстового блоку з одночасною зміною характеристик. Кнопка "Виділити аналогічний текст" передбачає виділення тексту за певними параметрами (розмір шрифту, заливка, стиль). Вкладка "Нові можливості" допоможе розібратися в новинках, панель "Виявлення" містить інструкції, рекомендації з огляду на рівень Ваших навичок. Тут же знаходяться різні посібники з вивчення програми.

Поліпшення, спрощення, прискорення: нові можливості програми для відеомонтажу Adobe Premiere Pro

У новій версії покращилася функція переводу мови в текст – відбувається автоматичне розшифрування та додавання підпису до відеоісторії та стилізація таких підписів.

Спростилася послідовність - це означає, що при завантаженості тимчасової шкали порожніми доріжками з непотрібними маркерами можна від цих елементів очистити. Так Ви отримаєте акуратну практичну шкалу, з якою зручніше працювати.

Кольоровий вектороскоп – діаграма у вигляді кола, призначена для управління колірною інформацією. Новий компонент допомагає зробити відео більш насиченим, багатим на колірні параметри. Подвійний клік вектороскопом дозволить здійснювати точну корекцію, налаштовувати баланс білого, регулювати тон шкіри.

vectorscope-small_ua.png

Поліпшилася гістограма – відображення відрізняється тепер яскравістю та чіткістю, що спростило аналіз колірного розподілу. Криві Lumetri доопрацьовані, відображаються на все вікно. І тому вибір точки корекції спростився.

PrPro_Lumettri-Improvements_ua.jpg

Чотири ефекти у програмі отримали ГП-прискорення. Це «Дзеркало», «Відблиск», «Свічення альфа» та «Знизити мерехтіння у черезрядковій розгортці». Ці ефекти працюють з кращою продуктивністю ретрансляції та з прискореним рендерингом. Зараз у Premiere Pro 69 ефектів мають ГП-прискорення.

Новинки в After Effects: профайлер композицій, прискорення рендерингу та прив'язка його до смарт-годинника

Програма редагування відео After Effects отримала певні оновлення. Для прискорення креативного процесу додаток в автоматичному режимі налаштовує системні дані, що призведе до збільшення швидкості рендерингу на ПК. Ця функція називається багатокадровий рендеринг. Вона передбачає, що перегляд, процес вивантаження стане більш продуктивним. За допомогою багатокадрового рендерингу прискорюється робота програми, включається повна потужність ПК з огляду на кількість ядер процесора. After Effects автоматично запускає рендеринг при неактивному пристрої протягом певного часу. Стандартний час простою становить 8 секунд, це встановлено за замовчуванням. Нова функція перегляду зі спостереженням означає фоновий рендеринг за відсутності активності. Але за бажання таку функцію можна відключити, якщо не хочете, щоб без Вашої присутності програма розпочинала процес рендерингу.

Збільшилася швидкість експорту композицій за допомогою програми Adobe Media Encoder. З багатокадровим рендерингом вивантаження робіт буде ще швидшим.
Про завершення рендерингу After Effects може повідомляти віддаленими повідомленнями . Таким чином, Вам не обов'язково постійно знаходиться біля ПК і чекати готовності процесу рендерингу. Надсилання повідомлень відбувається у програмі Creative Cloud для комп'ютерів, на мобільні гаджети або на смарт-годинник, підв'язаний до мобільного телефону.

hero_image_Aftereffects_notification_for _render (1)_ua.png

З профайлера можна дізнатися про стан продуктивності композицій, там Ви зможете відстежувати порівняльні характеристики часу рендерингу з урахуванням шарів, ефектів, масок. Іншими словами, профайлер композицій – візуалізація даних під час кадрового рендерингу. На ньому є можливість побачити, порівняти колірні коди та інші параметри тимчасової шкали.

CompositionProfiler_ua.jpg

Висновок. Користувачі програм із колекції Adobe Creative Cloud дочекалися масштабних оновлень. Якісь програми суттєво оновилися за функціоналом, якісь отримали незначні зміни та творчі інновації. Але в будь-якому випадку Adobe щороку враховує всі побажання користувачів та робить свої продукти практичними, зручними та багатофункціональними.