Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
Що таке SSL-сертифікат?

Що таке SSL-сертифікат?

Як працює шифрування та що ж це таке, SSL? Давайте розберемося.

Secure Sockets Layer або як його ще називають (SSL) знаходиться в числі найбільш поширених протоколів на сьогоднішній день за безпечують безпеку в мережі інтернет. Велика частина WEB-розробників давно знають, як виглядає «іконка з замком» або «зелена рядок HTTPS». У сьогоднішній статті ми вивчимо основи функціонування SSL, а так само які можливості відкриває перед вами захист власного інтернет ресурсу.

SSL дає вам можливість шифрувати дані, звичайну важливу інформацію, таку як номери банківських карт, які вирушають з веб-браузера від вдувача на ваш сервер. Це необхідно, адже інформація передається з ПК на ПК в простому форматі, від точки відправлення і до пункту призначення. Кожен користувач персонального комп'ютера, що передає дані, може побачити цю інформацію. Якщо зловмисник здатний відстежувати трафік між веб-браузером відвдувача і вашим веб-сервером, він може вкрасти особисту інформацію. Програмісти називають це атакою «man-in-the-middle» (люди на посередині).Веб-браузер і веб-сервер здатні встановити SSL-з'єднання, використовуючи достатній складний процес, званий «шифрування загальних знаків», і величезна кількість обчислень. Не турбуйтеся: ми не будемо заглиблюватися в математичні розрахунки. Спочатку для встановлення SSL-з'єднання використовуються 2 фрагмента інформації: особистий знак і загальний знак. Все, що було зашифровано загальними знаками, зможе бути розшифровано з допомогою особистого знака, вірно і зворотне твердження.
Візьмемо приклад Олександра, який відправляє Сергію послання, зашифроване з використанням особистого знака Сергія ,то єдиний, хто зможе прочитати послання — це Сергій, адже тільки у нього є даний особистий знак. SSL схожий на лист, яке може надіслати будь-які людина, але прочитати його зможе тільки Сергій.
Якщо Олександр відправляє Сергію повідомлення, зашифроване загальним кодом, то будь-хто може прочитати його, адже у всіх є громадський знак. Також можна успішно відкрити повідомлення, якщо Ви знаєте, що воно прийшло від Олександра і запечатане його особистим знаком, і тільки Олександр має доступ до свого знаку. Як конверт, який запечатаний їм, а відкритий ким - завгодно.

Відправлення цінної інформації без застосування SSL аналогічне написання побажань на зворотній стороні листівки таким чином, що кожен листоноша, через чиї руки вона пройде, міг зробити копію, перед тим, як листівка буде доставлено одержувачу.

Так як шифрування і розшифрування з використанням особистих і громадських знаків вимагає значних витрат ресурсів, вона застосовується тільки один раз, коли в момент встановлення з'єднання з'являється річ, іменована симетричним знаком, який використовується для шифрування даних веб-сторінки. Це означає,що при використанні SSL-з'єднання вимагає трохи більше ресурсів комп'ютера, ніж без такого з'єднання.

 Що таке SSL-сертифікат?

Практично все програмне забезпечення для доступу до Інтернету ,включаючи браузери, веб-сервери, клієнти електронної пошти, VPN-клієнти і так далі, підтримують протокол шифрування SSL за замовчуванням. Незважаючи на це, всі вони запитують сертифікат, перед тим, як активувати SSL. У сертифікатах міститься громадський ключ, який визначає сервер, що є важливою частиною процесу. У сертифікаті також міститься так звана «тема», яка повідомляє відомості про власника сертифіката (Ім'я, назва організації та її місце знаходження). Найбільш важлива частина SSL це цифровий підпис, видана довірено її на станцією. Що це таке? Що ж, хто завгодно може зробити власний SSL-сертифікат за досить короткий час. Також, як і саморобні водійські права, він не має реальної дійсності. Але якщо ви здатні переконатися, що водійські права видані урядом вашої країни, то ви зможете бути впевнені, що їх ви маєте справу з їх реальним власником. Ваш веб-браузер містить список Довірених Організацій, яким можна довіряти за замовчуванням, так само, як і водійських прав виданими урядом вашої країни. Це означає, що Довірена Організація може випустити SSL-сертифікат для вашої компанії, який змусить всі комп'ютери в світі вважати ваш сайт безпечним, адже сертифікат буде виданий Організацією, якої всі довіряють за замовчуванням. Тому хакерам і шахраям досить складно створити фальшивий сайт, адже Довірена Організація просто – на просто не видасть їм власного SSL.


Сертифікат, який виданий довіреною інстанцією, дозволяє вам бути аутентифікованим, отримати довіру покупців убезпечити свій сайт від шахраїв. З великого переліку сертифікатів SSL ви можете вибрати той, який підійде саме Вам, проконсультуватися з менеджерами і придбати його в інтернет-магазині Софтліст.


SSL сертифікат–це важлива частина безпеки вашого веб-сайту. Наявність SSL сертифікату, винятковий показник довіри клієнтів до вашої компанії. Крім сертифіката ми радимо не нехтувати й іншими заходами безпеки, такими як використання захисту паролів, оновлення всіх додатків до останніх версій, використання захисного коду (який убезпечить ваш сайт від вразливостей вскриптах і можливості SQL-атак), використання захисту ваших фізичних серверів і персональних комп'ютерів від не санкціонованого доступу.