Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
Порівняння платних та безкоштовних антивірусів. Плюси та мінуси. Що вибрати в 2021 році?

Порівняння платних та безкоштовних антивірусів. Плюси та мінуси. Що вибрати в 2021 році?

Раніше ми вже писали про кращі антивіруси 2021 року, ну а сьогодні наші фахівці з безпеки вирішили проаналізувати 12 безкоштовних антивірусів та провели порівняння з платними аналогами того ж виробника, для того щоб виділити переваги та недоліки безкоштовних антивірусів. Зараз з підвищеною активністю розвиваються різні шкідливі програми, тому захист від вірусів - це must have сучасності. Захист ПК не обов'язково вимагає значних витрат, останнім часом розширилася лінійка безкоштовних антивірусів. У цьому звіті ми познайомимо користувачів з певними видами безкоштовних антивірусних рішень для захисту від загроз.

antivirus.png

Платні та безкоштовні антивіруси: характерні відмінності

Комерційні та безкоштовні антивірусні продукти мають кілька загальновідомих відмінних характеристик. У платних рішеннях немає реклами, забезпечується повна техпідтримка, функціональні можливості більш широкого спектру. Також платні антивіруси мають більшу кількість параметрів налаштування, інтерфейс, який відрізняється від безкоштовних програм.

Рекламні повідомлення

Реклама в антивірусних рішеннях по-різному впливає на ставлення до неї користувачів. Адже хтось спокійно реагує і навіть не помічає регулярно спливаючих повідомлень, а когось реклама відволікає, дратує та приносить дискомфорт. У цьому матеріалі під словом «реклама» мається на увазі вже вбудована в безкоштовних програмах. Але такі спливаючі оповіщення можуть з'явитися через певний час після того, як антивірус встановлений. З цієї причини подібна інформація є типовою, приблизною.

Технічна підтримка

Техпідтримка актуальна навіть для просунутих користувачів. Як аналогія, це нагадує відмінність між оновленням системи та повного переналаштування ОС з нуля. Таким чином, перед тим, як вибрати, чому віддати перевагу, платній або безкоштовній версії антивіруса, додаткова підтримка технічних фахівців в платній програмі буде актуальна. Різновид підтримки буде залежати від виробника і від того, в якій країні Ви проживаєте.

Різні інтерфейси

Інтерфейс в комерційних і в безкоштовних антивірусних рішеннях від розробників PandaBitdefenderMcAfee, відрізняється. Безкоштовні антивірусні програми від цих виробників мають усі потрібні функції, їх швидко можна знайти. Це, наприклад, такі функції, як захисний статус, сканування, і вони в безкоштовних антивірусах набагато спрощені, ніж в комерційних. Це істотний плюс для початківців. У той же час досвідченим користувачам доступний більш повний перелік елементів конфігурації, які мають платні аналоги. До таких можливостей відносяться налаштування усунень сканування, та опція налаштування методів аналізу виявлених програм-шкідників.

Допоміжні функції

Додатковий функціонал в комерційних версіях програм ще не гарантує, що це найкращий антивірус. Допоміжні компоненти іноді приносять користь для користувачів, а в деяких моментах призводять до зменшення швидкодії. Фахівці рекомендують вибирати допоміжні функції відповідно до своїх вимог. Певні платні антивіруси володіють додатковим антивірусним функціоналом, з його допомогою забезпечується захист від шкідників. Як приклад, функція сканування електронної пошти іноді не входить до складу безкоштовних антивірусів, а це значить виявлення шкідливого програмного забезпечення під час завантаження, і подальша обробка буде тоді ускладнена. Тоді користувач може випадково відправити лист із зараженим вкладенням іншому адресату, а захисні функції файлів в режимі real-time блокуватимуть зараження ПК користувача. Певні функції, такі як батьківський контроль, кодування файлів, резервне копіювання даних, безпечне усунення потрібні окремим категоріям користувачів і при конкретних обставинах. Для цього функціоналу необхідна певна конфігурація, щоб робота була продуктивна, а новачкам важко освоїти такі функції, відповідно вони втрачають свою цінність. Аналог такої функції - фільтрація спаму. 

У багатьох платних програмах замість брендмауера Windows вбудований власний фаєрвол. І важливо відзначити, не завжди сторонній міжмережевий екран здатний забезпечити більш надійний захист, ніж захисний екран Windows. За підсумками тестів фаєрволів за 2021 рік, рівень захисту інших брандмауерів в доступних мережах нижчий в порівнянні з Windows. Фахівці Софтліст неодноразово мали справу з фаєрволом, який здійснює запит у користувачів нестандартних рішень безпеки, це часто викликає розгубленість навіть у грамотних користувачів.

Специфіка безкоштовних антивірусів

Іноді виникає питання: у чому комерційна користь безкоштовних антивірусів? Виявляється, є цінність в створенні таких продуктів. Заробіток розробників при цьому може забезпечуватися трьома методами.

  • Реклама. За допомогою рекламних повідомлень виробник таким чином може просувати свої платні продукти. У них відображаються неактивні елементи контролю та функції, такі параметри є лише в платних модифікаціях. Безкоштовні версії антивірусів іноді використовуються як майданчик для просування інших продуктів.
  • Установка додаткового ПЗ - це модуль інструментів для інтернет-браузера, модифікація домашньої сторінки, пошукової системи.
  • Збір даних. Це інформація про відвідування URL-адреси, історія про пошукові запити, потім запити продають третім особам в комерційних цілях.

Є ще непрямі причини збільшення доходу від розробки безкоштовних програм антивірусів. Це підвищення впізнаваності бренду, удосконалення рівня якості захисту за допомогою повного збору шкідливих прототипів. А покращений захист з великою ймовірністю забезпечить збільшення продажів платних антивірусів. Тут же, можливо, запитаєте, а який сенс тоді в комерційних продуктах, якщо безкоштовні антивіруси мають ефективний захист. Варто враховувати, чи є необхідність у професійній техпідтримці, допоміжних функціях, звільнення від реклами.

Аналізовані продукти

У звіті розглядалися безкоштовні антивірусні продукти таких компаній, як McAfeeAviraAvastMicrosoftZoneAlarmFortinetSophosAVGBitdefenderPandaQihoo . З цього списку лише Microsoft не надав аналогічні платні антивіруси. Безкоштовні антивірусні рішення інших виробників порівнювалися з антивірусними рішеннями в сегменті найдешевших платних. Розробники, які беруть участь в тестуванні, можуть презентувати будь-який зі своєї лінійки безкоштовних, комерційних або комплексних антивірусних продуктів.

Порівняльні характеристики безкоштовних і комерційних антивірусних продуктів

У таблиці запропоновані допоміжні функції, доступні користувачеві при покупці найдешевшого комерційного антивіруса певного вендора. Читачам пропонується прийняти рішення для себе, наскільки для них цінні додаткові функції, і чи під силу їм вирішувати технічні моменти без звернення до фахівців техпідтримки. Іноді безкоштовні антивірусні рішення використовуються в некомерційних цілях, у всіх інших випадках потрібно купувати ліцензію.

Виробник Найдешевший з платних продуктів Додаткові функції / підтримка в найдешевшому платному продукті
Avast Avast Premium Security

Веб-захист, сканування мережі, захист від фішингу, захист особистих даних, захист від вимагачів

AVG AVG Internet Security

Антивірус, AVG Firewall, AVG Identity Protection - модуль приховує паролі, номери кредитних карт, захист електронної пошти, Блокування веб-сайтів.

Avira Antivirus Pro знятий з продажу
Bitdefender Antivirus Plus

Антивірус, Блокування небезпечних веб-сайтів, Автопілот, Bitdefender VPN, Анти-трекер, Безпечний онлайн-банкінг, Анти-фішинг

McAfee

McAfee LiveSafe

Брандмауер, Оптимізація ПК, Захищене хмарне сховище даних, Блокування веб-сайтів і Батьківський контроль, Консоль управління безпекою

Microsoft не представлені

немає

Panda Panda Dome Essential

Антивірус і антишпигун, захист usb, захист wifi, веб-захист, vpn free (150 мб / добу)

Qihoo 360 Total Security

Інструменти для управління безпекою, Захист від програм-вимагачів, Поведінковий захист, Розширений захист конфіденційності

Sophos Intercept X

End-To-End захист від шкідливих програм, експлойтів і вимагачів, Очищення від шкідливого ПО.