Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
Отримуйте програмне забезпечення протягом декількох хвилин з моменту розміщення замовлення! Автоматична система працює цілодобово 24/7
Антивірусний прогноз на 2018

Антивірусний прогноз на 2018

В сучасному світі лише за пару годин з'являється у десятки разів більше вірусів, ніж за все минуле століття. У злочинців змінюються пріоритети, методи стають витонченішими, зростає число векторів кібер-ударів, а інструменти для атак тепер краще підлаштовуються під визначені умови та завдання. Щоб розробити найбільш ефективний план дій і отримати максимальну вигоду, злочинці стали набагато ретельніше вивчати можливих жертв, ніж раніше.

Зараз більшість кібер-злочинів вчиняється з метою отримання грошових викупів, а промислове шпигунство розташувався на другому місці в рейтингу основних цілей зловмисників.

Останнім часом багато атаки виконуються без застосування звичного вірусного ПЗ. При цьому виключається пряма взаємодія з жертвами і помітно знижується ризик виявлення вірусу системами безпеки, що дозволяє хакерам залишатися в тіні до самого кінця.


Векторів атак стало набагато більше завдяки появі нових эксполйтів, які також працюють самі по собі, не потребуючи «допомоги» жертв.

Найчастіше жертвами стають корпоративні мережі великих компаній, але для досягнення мети вірусу доводиться пройти довгий шлях.

Тепер, щоб пограбувати якусь комерційну або фінансову організацію, не потрібно вдиратися в її офіс, розмахуючи зброєю, а потім довгий час переховуватися від поліції, ризикуючи життям. Викрадаючи або вимагаючи гроші, злочинці можуть перебувати у затишній квартирі, за багато тисяч кілометрів від своїх жертв, навіть ніколи не побачивши їх наживо. Мобільність працівників тепер використовується повсюдно, і зловмисниками, в тому числі. Їм зовсім не обов'язково відразу атакувати якийсь важливий ресурс ззовні. Відправною точкою може стати будь-який пристрій локальної мережі компанії, наприклад, смартфон простого менеджера. Так вірус зможе непомітно пробиратися по горизонталі в мережі, поки не знайде те (інформацію, систему і т. д.), що можна використовувати для переходу на наступний етап.

Кібер-злочинність стала дуже привабливою сферою і тепер здатна принести пристойний прибуток. Для розробки більш дієвих і складних методів атак злочинці використовують безліч постійно удосконалюючих цифрових інструментів і фінансових джерел. Все необхідне доступно практично кожному завдяки розквіту чорного ринку, популяризації технологій і розповсюдження ПЗ з відкритим вихідним кодом.

Спостерігається показове збільшення кількості вірусів. За інформацією Verizon, атак із застосуванням вірусів-шифраторів стало практично в половину більше.

Відсоток атак на простих користувачів і невеликі організації становить 4,41%, з великими і середніми компаніями справа йде трохи краще – 2,41%.

Моніторинг найбільших кібер-атак в минулому році був чимось схожий з поїздкою на американських гірках: не бачачи, що буде далі, і не знаючи, наскільки високо доведеться піднятися або з'їхати вниз, можна тільки припускати і готуватися, поки нарешті не доведеться перевірити це на практиці.


Країнами, в яких частка заражених пристроїв найбільш висока, залишаються Іран (11.96% постраждалих пристроїв), Алжир (11.81%), Індія (10,96%), Єгипет (7,98%), Болівія (6.88%).

Виходячи з даних 2017 року, помітний активний ріст кількості вірусних атак, кібер-злочинних угруповань і т. д.. Зловмисники не сидять склавши руки, вони постійно покращують стратегію атак і хакерські інструменти. Але розробники антивірусного ПЗ теж не витрачають час даремно, удосконалюючи свої продукти і системи, які стежать за безпекою пристроїв в режимі 24/7. Будь-який «порушник» оперативно поміщається в карантин і відправляється розробникам для аналізу, щоб вони могли отримати уявлення про нові хитрощі хакерів. Завдяки цьому з'являється можливість своєчасно оновлювати системи захисту. У підсумку виходить нескінченна гонка, в якій навряд чи колись з'явиться переможець.

Своєчасне оновлення програмного забезпечення, яке використовується в компанії, - запорука безпеки інформації. Про це не можна забувати ні на хвилину, адже тимчасова помилка може коштувати дуже дорого, і прикладів тому безліч.

Сигнатурний захист – минуле століття, згідно зі статистикою, близько 99% вірусів можна зустріти тільки один раз.

Звідси можна зробити один простий висновок: про способи підтримання безпеки особистих і корпоративних даних повинен знати кожен – від домогосподарки і рядового працівника офісу до державного службовця.